Yönetim Bölümü

Uluslararasi Kafkas Üniversitesi Yönetim bölümü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bağlı olarak hizmet vermektedir. Bu üniversiteyi tercih etmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir; çünkü öğrenci alımları kontenjan dâhilinde gerçekleşmektedir. Bir yönetici olarak çağdaş bilgilerle donatılmış güncel bilgilerin takibini yapan ve toplumun ihtiyaçlarına yönelik girişimlerde bulunan biri olmak istiyorsanız üniversitemizi tercih ederek hayallerinize kavuşabilirsiniz. Üniversitemizden mezun olmanız durumunda çeşitli finansal hizmetler veren sektörlerin farklı departmanlarında çalışma olanağınız bulunmaktadır. Bunlar arasında özel kuruma ya da devlet kurumuna bağlı banka, sigorta kuruluşları ya da faktöring kuruluşları gibi kuruluşlar yer almaktadır. Yönetim bölümünde kamu yönetimi alanında eğitim görme tercihiniz sonucunda idari yargı, kaymakam, uzman, müfettiş, mülki idari amiri gibi alanlarda hizmet verebilmektesiniz.

Kafkas Üniversitesi Yönetim Bölümünde okumayı tercih etmeniz durumunda mesleki açıdan çok iyi noktalara geleceğinizi sizlere garanti vermekteyiz. Eğitimin teorik kısmının yanı sıra finans sektöründe etkili konuşma, etkili anlatım, etkili etkiletişim ve etkili tartışma donanımsal becerilerini kazanmanıza yardımcı olunmaktadır. Bu becerileri kazanmanız sonucunda alanınızda daha çok tercih edilebilen bireyler olarak üniversitemizden mezun olabileceksiniz. Ulusal ve evrensel değerlerin bilincinde entelektüel bireyler olarak sizleri yetiştirmek yönetim biriminde akademik eğitim veren eğitim görevlilerinin temel amaçları arasında yer almaktadır. Bu alanda gördüğünüz eğitim sonucu yönetici ve girişimci personeller olarak çeşitli finansal kurumlarda çalışabilme yeteneğine sahip olmaktasınız.


Uluslararasi Kafkas Üniversitesi Yönetim Bölümünde okumanın farklı avantajları da bulunmaktadır. Bu avantajlar arasında yer alanların bazıları şunlardır: Uluslararası alanda öğrenci değişim programlarını uygulayan üniversitemiz farklı yerlerden gelen öğrencilerden değişik stratejik yöntemler öğrenmenize rehberlik etmektedir.

Üniversite öğrencilerin istihdam edilmelerini sağlamaktadır. Birtakım girişimcilik faaliyetlerine öğrencilerin katılımına yardımcı olunarak çocukların entektüel yönlerinin gelişmelerine yardımda bulunulmaktadır. Üniversitede eğitim veren öğretim görevlileri her zaman yenilikçi, yaratıcı ve farkındalık yaratan öğretim yöntem ve teknikleri ile öğrencilerin gelişmelerine ortam hazırlamaktadır. Uluslararası gelişmelerle beraber daima kendini yenileyen öğrencileri önemseyen ve onların gelişimi için farklı etkinlikler düzenleyen üniversitemiz akademik- sosyal alanda olduğu kadar iş alanında da tanınan bir üniversite olabilmek hedefine bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.