Tıp Üniversitesi

Uluslararasi Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi uluslararası esaslar esasa alınarak zengin eğitim ortamı ve donanımlı alt yapısı ile sizlere en kaliteli eğitim olanağını sunmaktadır. Özgün eğitim programı donanımlı özel klinik ve uygulamalı hastaneleri ile uluslararası düzeyde eğitim veren fakültemizde eğitim alarak alanınızda uzman bir birey olabilme olanağını elde edebilirsiniz. Bu üniversiteden mezun olduğunuz zaman iyi koşullarda eğitim almanız sonucunda aranan kişi olacağınızı garanti etmekteyiz. Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim almak istiyorsanız bunun için Euro Star eğitim danışwma merkezi ile iletişime geçerek gerekli bilgiyi edinebilirsiniz; çünkü fakültemize kabul şartları kontenjan dâhilinde gerçekleşmektedir. Her zaman değişime açık ve dinamik bir yapısı bulunan eğitim sistemimizde teorik bilgiyi edindikten sonra size uygulamalı eğitim veren klinik ve hastanelerimizde staj görme olanağı tanımaktayız.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak Avrupa’da gördüğünüz yüksek eğitim kalitesini arttırmayı amaç edinmekteyiz. Bu amaçla Erasmus öğrenci değişim programından yararlanılmaktadır. Bu programın amacı üniversiteler arasındaki bilgi ve deneyimlerin paylaşımlarını sağlamak ve kültürler arasındaki kaynaşmayı gerçekleştirebilmektir. Karşılıklı değişim ile üniversiteler arasında yapılan değişik proje ve bilimsel çalışmalar sayesinde başarılı çalışmalarınızla üniversitemizin adını duyurma olanağınız da bulunmaktadır. Yapacağınız bilimsel çalışma ve projelerle aldığınız akademik dereceler aynı zamanda ileriki zamanlarda iş başvurularınızda size iyi birer referans oluşturacaktır. Erasmus programı bir burs olarak algılanmamalıdır; bireysel olarak gittiğiniz ülkeden ekonomik destek almanıza yardımcı bir program olarak bilinmektedir.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi kapsamında bilgilendirilmenize destekleyici rol oynayan geniş bir kütüphane, uygulama klinikleri, hastaneler ve laboratuarlar bulunmaktadır. Kütüphaneden yararlanarak birçok bilimsel bilgiye ulaşabileceğiniz dergileri kullanabilir uygulama yaparken eksik bilgilerinizi tamamlayabilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Dâhili tıp bilimleri, cerrahi tıp bilimleri ve temel dâhili bilimleri dersleri ile tıp alanında sahip olmanız gereken temel bilgi ve becerileri edinebilirsiniz. Ayrıca mesleki yeterlik bilgi ve donanımı kazanmanıza yardımcı olacak gerçek uygulamalar yaparak tıp alanına uyum sürecinizi hızlandırabilir ve eksikliklerinizi giderebilirsiniz. Uygulama hastanelerinde yaşadığınız deneyimler neticesinde gerçek hastalar üzerinde yaptığınız deneyimlerle doktorluk alanındaki ilk deneyimlerinizi yaşam olanağı elde etmiş olursunuz.