Hukuk Fakültesi

Uluslararasi Kafkas Üniversitesi Hukuk Fakültesi iyi bir yargıç yetiştirebilmek ve adalet konusunda daha iyi bir eğitim alabilmeniz amacıyla kurulmuştur. Hukuk eğitimine ait bütün gelişme ve yeniliklerden yararlanmak için üniversitemizi tercih ediyorsanız sınırlı kontenjan seçeneğini düşünerek bir an önce başvuru için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Demokratik, laik ve bir hukuk devleti esasına bağlı olarak verilen hukuk eğitimi devletin temel yapısını, bireylerin özgürlüklerini, anayasanın ne anlama geldiği, devlet biçimleri, seçim sistemleri, anayasanın değiştirilmesi gibi konuları kapsamaktadır. Bu konularda en kaliteli eğitim olanaklarından yararlanmak amacıyla Euro Star eğitim danışma merkezinden yardım alabilir ve en kısa sürede bu üniversitede okuyabilmek için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kafkas Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ayrıca kendinizi geliştirmek istediğiniz hukuk biliminde çeşitli proje ve araştırmalara katılmanıza fırsat tanınarak alanınızda kendinizi geliştirmenize yardımcı olunmaktadır. Alanınızda uzman biri olmak istiyorsanız Erasmus değişim programlarına katılarak farklı üniversitelerdeki hukuk eğitimi ile bilgi edinme fırsatı yakalayabilir ve bu fırsatı en iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Anayasa hukuku, medeni hukuk, Roma hukuku, genel kamu hukuku gibi hukuk dallarında gerekli bilgi donanımına sahip olmanıza yardımcı olacak akademik eğitim veren öğretim görevlileri aynı zamanda çağdaş hukuk sistemlerini kavrayabilmeniz amacıyla sizlere gerekli olan desteği sunmaktadır. Hak, hukuk, hak ehliyeti, hukuki işlemlerin hükümsüzlüğü, fiil ehliyeti gibi konularda da eğitici seminerler verilerek bu hukuk konularında da yeterli bilgi donanımına sahip olmanız amacıyla rehberlik edilmelidir.

Kafkas Üniversitesi Hukuk Fakültesinde genel kamu hukuku dersi verilerek avukatlık yapmak isteyenlerin hukuk bilgilerini yorumlama biçimlerini kuvvetlendirmelerine ortam hazırlanmaktadır. Hukuk eğitimi alırken teorik bilgi donanımına sahip olduktan sonra öğrenmeniz gereken uygulamalı eğitimi avukatlık aşamasından başlayarak uygulamalar yaparak öğrenmeniz için sizlere fırsatlar verilmektedir. Avukatlıkla ilgili bilgi donanımlarını öğrenirken akademik eğitim olarak daha üst seviyelere çıkmak isterseniz üniversitemiz bünyesinde yüksek lisans ya da doktora yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Üniversiteye geldiğiniz ilk zamanlarda hukuku dersine olan yabancılığınızın giderilmesi amacına yönelik hukuk hakkında genel bilgilerin verilmesi ve alacağınız eğitim süresince göreceğiniz derslerle ilgili bilgilendirilmeniz amacıyla hukuk’a başlangıç dersini görmeniz sağlanmaktadır.