Diş Hekimliği Fakültesi

Uluslararasi Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde kaliteli ağız ve sağlık hizmeti üretebilmek amacı ile alanında uzman diş hekimleri yetiştirmektedir. Ağız sağlığı konusunda gerekli teknik bilgileri öğrenmeniz amacıyla size ağız sağlığı alanında uzman öğretim elemanları yardımcı olmaktadırlar. Verilen akademik eğitimde dikkat edilen en önemli husus ise gelişen bilimsel teknolojilerden yararlanarak hazırlanmış olan uygulama kliniklerinde gerekli uygulamaları yapmanıza fırsat veriliyor olmasıdır. Uluslararasi Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim almaya kesin kararlı iseniz EuroStar eğitim danışma hizmetinden yararlanarak fakülteye nasıl kayıt yaptırabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Alanında idealist, dürüst ve çağdaş eğitim ilkeleri ile hareket eden bir diş ekimi uzmanı olmak istiyorsanız bu fakültede eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ağız- diş ve çene radyolojisi, ağız- diş ve çene hastalıkları ve cerrahisi, diş hastalıkları ve tedavisi, protetik diş tedavisi, pedodonti, periodontoloji, ortodonti ve endodonti alanlarında gerekli bilgileri edinerek bu alandaki akademik kariyerinizi lisans düzeyinde tamamlayabilirsiniz. Eğer ben diş hekimliği alanında daha üst düzeyde bir hekim olmak istiyorsanız yüksek lisans ve doktora eğitimi görme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Böylece alanınızda iyi yerlere gelerek işinizde aranan biri olabilirsiniz. Üniversite bünyesinde yer alan uygulama kliniklerin yanı sıra Erasmus değişim programından yararlanarak çeşitli bilimsel araştırma ve projelere katılabilir ve uygulama etkinlikleri ile kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Akademik kariyerinizde iyi dereceler alarak fakültemizin de adını duyurma fırsatını elde etmemize yardımcı olabilirsiniz.


Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim almanızın genel amacı ağız ve diş sağlığı ile ilgili bütün bilgi ve deneyimleri bir bütün olarak öğrenmenize yardımcı olarak her türlü değişikliklere karşı duyarlı olmanızı sağlama amacına dönüktür. Bir sağlıkçı olarak mesleğinin sorumluluklarının bilincinde biri olarak yetişmenizden diş hekimliği fakültesi akademik eğitim personelleri sorumludur. Nitelikli bir diş hekimi olabilmeniz amacıyla her türlü imkânların size sunulduğu üniversitemizde aynı zamanda yararlanabileceğiniz geniş kapsamlı bir kütüphane ve gerçek uygulama imkânları elde edebileceğiniz klinikler bulunmaktadır. Kütüphanede teorik bilgilerdeki eksikliklerinizi gidermek amacı ile gerekli dergiler, ansiklopediler ve diğer yazılı kaynaklar en önemli yardımcılarınız arasında yer almaktadır.